tel. +48 506 085 868              |  Kontakt    
 
 

Przydatne programy


Wszystkie zamieszczone tu programy rozprowadzane są na licencji, pozwalającej je bezpłatnie używać w domu, firmie czy urzędzie!

nazwa obsługiwane systemy operacyjne pobierz
OpenOffice.org Windows, Linux, Mac OS Intel www.openoffice.org
OpenOffice.org to pakiet biurowy działający w wielu systemach operacyjnych i środowiskach, z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, urzędach i szkołach.
GIMP Windows, Linux, Mac OS Intel www.gimp.org
GIMP jest narzędziem do przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć grafikę, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych. Doskonale się sprawdza jako darmowy odpowiednik płatnych aplikacji typu Photoshop.
Mozilla Firefox Windows, Linux, Mac OS X www.mozilla.com/firefox/
Mozilla Firefox - darmowa przeglądarka internetowa. Swoją popularność Firefox zawdzięcza dzięki szerokiej gamie rozszerzeń, tematów graficznych, bezpieczeństwie oraz szybkości.
Thunderbird Windows, Linux, Mac OS X www.mozillamessaging.com
Mozilla Thunderbird jest znakomitym i bezpiecznym programem do obsługi poczty, grup dyskusyjnych oraz kanałów informacyjnych w formacie RSS. Dostępny jest na wiele platform: GNU/Linux, Microsoft Windows, Mac OS X i w wielu językach (m.in. polskim).
Adobe Reader Windows, Linux, Mac OS X, Solaris www.adobe.com
Adobe Reader jest bezpłatnym programem firmy Adobe Systems, udostępnianym na większość platform komputerowych, służącym do czytania publikacji elektronicznych w formacie PDF (Portable Document Format).
WinSCP Windows, Linux, Mac OS X, Solaris winscp.net
WinSCP to graficzny klient SFTP i FTP dla systemu Windows. Protokół SCP, popularny dawniej, również jest obsługiwany. Program służy przede wszystkim do bezpiecznego przesyłania plików pomiędzy lokalnym a zdalnym komputerem. Program WinSCP jest już przetłumaczony na język polski. Wystarczy zainstalować najnowszą wersję WinSCP i program automatycznie ustawi język polski.
Clonezilla Windows, Linux, Mac OS X, Solaris... www.clonezilla.org
Jest to bardzo przydatne, a na dodatek w pełni darmowe narzędzie, będące odpowiednikiem komercyjnego pakietu Norton Ghost. Program umożliwia zrobienie kopii zapasowej dowolnej partycji dysku twardego. Obsługuje praktycznie wszystkie dostępne formaty partycji, między innymi: ext2, ext3, ext4, reiserfs, xfs, jfs - GNU/Linux, FAT, NTFS - Windows oraz HFS+ - Mac OS.
Invoicer Madar Windows, Linux invoicer.pl
Invoicer Madar 3.0 to całkowicie darmowy program, pozwalający na wystawianie faktur VAT. Dzięki programowi Invoicer Mobile możliwe jest fakturowanie on-line, a także prowadzenie gospodarki magazynowej. Program rozpowszechniany jako freeware, czyli do bezpłatnego użytku zarówno przez osoby prywatne jak i firmy.
Faktura Windows www.programer.pl
Jest to program służący do fakturowania z dodatkową opcją obsługi drukarki fiskalnej. Dzięki aplikacji wydrukujemy takie dokumenty, jak faktury VAT, faktury korygujące, faktury pro-forma, etykiety oraz formularze przelewów. Aplikacja współpracuje z czytnikami kodów kreskowych oraz kasami fiskalnymi. Program rozpowszechniany jako freeware, czyli do bezpłatnego użytku zarówno przez osoby prywatne jak i firmy.
ePORTFEL Lite Windows, Linux www.eportfel.com
Dzięki programowi ePortfel możesz w łatwy i szybki sposób automatycznie pobierać historię transakcji na rachunkach bankowych, zarządzać swoimi kontami bankowymi i kartami kredytowymi, monitorować swoje inwestycje w akcje oraz fundusze inwestycyjne, ewidencjonować dochody i wydatki, tworzyć raporty i zestawienia, zarządzać budżetem domowym. Wersja Lite - 100% BEZPŁATNA.
Płatnik Windows www.platnik.info.pl
Program Płatnik stworzono specjalnie dla płatników składek. Zapewnia on pełną obsługę dokumentów ubezpieczeniowych i wymianę informacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Program przeznaczony jest do instalowania i użytkowania przez płatników składek oraz podmiotów upoważnionych, w tym pracowników biur rachunkowych, którzy instalują program PŁATNIK po raz pierwszy, lub używali wcześniejszych wersji programu.
Druki IPS Windows www.pity.pl
Druki IPS to darmowy program komputerowy, który jest zbiorem różnych formularzy, deklaracji i innych tego typu dokumentów, potrzebnych zwłaszcza ­przy prowadzeniu firmy. Najnowsza wersja Druki IPS zaraz po instalacji kieruje nas na stronę internetową z której możemy pobrać setki różnych formularzy i dokumentów, należących do jednej z 15 kategorii.
 
 
Oferta współpracy dla firm  |   Hosting  |   O nas  |   Dotacje unijne  |   Kontakt  |   Linux.pl
AB-Com  ul.Wodna 19a, 76-251 Kobylnica